Nawigacja

Muzyka

Adam Strug

Polska

Śpiewak, poeta, kompozytor. Kurp z wyboru, uczeń Jana Nasiadki z Mątwicy k/Nowogrodu. Śpiewa pieśni tradycyjne, układa melodie do tekstów poetów i swoich własnych. Laureat wielu... »

Agnieszka Łukasik

Polska

Mieszka we wsi Zofianka koło Janowa Lubelskiego. Od najmłodszych lat ujawniała swoje talenty i zainteresowania artystyczne. Agnieszka w większości występuje jako solistka, ale też jako wokalistka... »

Angela Zaitseva

Polska

Skrzypce, basy, fidel, śpiew. Pochodzi Ukrainy, gra muzykę tradycyjną i folkową. Na Ukrainie współpracuje z takimi grupami jak Dychka gdzie wspólnie z Dmytro Buhaichuk (gitara, wokal,... »

Besh o droM

Polska

 Besh o droM powstał w 1999 roku Budapeszcie. Nazwa zespołu, wyrażona w romskim dialekcie, znaczy dosłownie „jechać drogą”, ale powinno się ją raczej rozumieć jako „znajdź... »

Burdon

Ukraina

Jeden z najbardziej znanych i odnoszących sukcesy zespołów folkowych z Ukrainy. Rozpoczął swoją działalność w 2002 roku, budując swój repertuar w oparciu o tradycyjne melodie,... »

Čači Vorba

Polska

Čači Vorba to istniejąca od 2006 r. polsko-ukraińska grupa specjalizująca się w żywiołowej mieszance muzyki cygańskiej, karpackiej oraz bałkańskiej, okrzyknięta przez zachodnioeuropejskich... »

Folknery

Ukraina

Zespół Folknery został założony w 2009 r. przez grupę kreatywnych folklorystów z Kijowa jako projekt teatralny. Muzycy, w poszukiwaniu autentycznych melodii i folkloru ludowego, przemierzają... »

Hulajhorod

Ukraina

 Kapela z Ukrainy, którą tworzą muzycy tradycyjni młodego pokolenia, zajmujący się badaniem, zbieraniem i rekonstrukcją folkloru muzycznego. Badania terenowe prowadzą głównie... »

Jan Kmita

Polska

Wybitny skrzypek z Przystałowic Małych, ur. 1936. Na skrzypcach gra od dziecka. Uczeń Piotra Gacy, ograł ponad 300 wesel. Grał z wieloma harmonistami, m.in. z Florianem i Józefem Porczkami.... »

Janina Chmiel

Polska

Pani Janina Chmiel – urodzona w 1937 r. w Wólce Ratajskiej (powiat Janów Lubelski), tam mieszka. Jest śpiewaczką, gawędziarką ludową, a także wspaniałą partnerką do tańca.... »

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następne »