Nawigacja

14 sierpnia - Niedzielawersja do druku

 


stragany kupieckie i pokazy rzemiosł
artyści uliczni i kuglarze
występy kapel ludowych
tajemnice dawnej fotografii – portrety na szkle >>>

godz. 11.00-18.00,
Stare Miasto

 


Letnia Szkoła Tkactwa Ludowego >>>
godz. 10.00-16.00,
Dziedziniec Archiwum Państwowego, ul. Jezuicka 13

Otwarte warsztaty rzemiosła
godz. 10.00-18.00,
Stare Miasto

Warsztaty kołysanek >>>
godz. 11.00-14.00,
Klasztor oo. Dominikanów, ul. Złota 9
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona

Warsztaty robienia lalek motanek >>>
godz. 13.00-15.00,
Yurta Nomadów Kultury na Błoniach pod Zamkiem
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona

Warsztaty gry na suce biłgorajskiej >>>
godz. 15.00-17.00, Klasztor oo. Dominikanów, ul. Złota 9
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona

Warsztaty wycinankarskie >>>
godz. 15.00-17.00,
Yurta Nomadów Kultury na Błoniach pod Zamkiem
zapisy u organizatora, ilość miejsc ograniczona

 


„Między wątkiem a osnową. Tkactwo tradycyjne” >>>
godz. 13.00-19.00,
Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14

„Folklove” Joanna Zemanek >>>
godz. 13.00-19.00,
Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5A

Migawki z wesela. Zdjęcia wiejskich fotografów >>>
Plac po Farze

 


Magiczny Port Teatru Wagabunda >>>
godz. 11.00-18.00,
Błonia pod Zamkiem

Park Gier i Zabaw Tradycyjnych >>>
godz. 11.00-18.00,
Błonia pod Zamkiem

Muzyczny plac zabaw dla dzieci >>>
godz. 11.00-18.00,
Błonia pod Zamkiem

Samograjka >>>
godz. 11.00-13.00, 17.00-19.00,
Yurta Nomadów Kultury na Błoniach pod Zamkiem

Pokazy i warsztaty kuglarskie >>>
godz. 14.00-17.00,
Błonia pod Zamkiem

 


Rumenok - opowieść o ziołach, ich właściwościach i magii  >>>
godz. 11.00-14.00,
Błonia pod Zamkiem

 


Spotkanie Zachód - Wschód na rowerach >>>
godz. 11.00
rozpoczęcie na ścieżce pieszo-rowerowej przy zbiegu ul. Mełgiewskiej i Graffa

„Jidn in Lublin - Żydzi w Lublinie” >>>
godz. 16.00-18.00,
miejsce zbiórki: Plac Zamkowy (przy schodach)

Lubelscy przewodnicy >>>
Pięciu lubelskich przewodników bezpłatnie oprowadzi Państwa po Starym Mieście i Jarmarku Jagiellońskim.
od godz. 11.00 do 18.00, początek zwiedzania o pełnych godzinach
Miejsce zbiórki: Plac Łokietka – Punkt Informacyjny Jarmarku Jagiellońskiego

 

Dziewcę z Ciortem
reż. Piotr Szulkin (1975), 14 min

Igraszki z diabłem
wg. Jana Drdy, reż. Tadeusz Lis (1979), 90 min

godz. 20.00-22.00,
Dziedziniec Archiwum Państwowego, ul. Jezuicka 13


 


Błonia pod Zamkiem

godz. 10.00-11.00 - Turniej długiego miecza czyli harnischfechten
godz. 11.15-12.00 - Pokaz tresury ptaków drapieżnych
godz. 12.00-15.00 - Zwiedzanie obozu rycerskiego, prezentacja sprzętu i życia obozowego oraz rzemiosła
godz. 12.15-12.45 - Finały Pas d’Armes Srebrnego Drzewa
godz. 12.45-14.00 - Turniej walki bez zbroi- blossfechten
godz. 14.00-15.00 - Pokaz tresury ptaków drapieżnych
godz. 14.00-15.00 - Turniej „piłki szkockiej”
godz. 15.30-16.00 - Pokaz artylerii czarnoprochowej XV i XVII wiecznej
godz. 16.00-17.00 - Pokaz grupy gladiatorów „Familia Arma Decretoria”
godz. 17.00 - Wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych konkurencji


 


Jacek Hałas - Pieśni dziadowskie >>>
godz. 13.00 i godz. 16.00,
Na zbiegu ul. Złotej i Archidiakońskiej

Koncert Pieśni Maryjnych >>>
godz. 17.00-18.00,
Bazylika oo. Dominikanów, ul. Złota 9

Kapela Gacoki z Gaci Przeworskiej >>>
godz. 15.00-15.30,
Plac Po Farze

Real Tunel Academico >>>
godz. 15.30-16.00,
Plac Po Farze

Trio sióstr Łukianowicz >>>
godz. 16.00 – 16. 30,
Plac po Farze

Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa >>>
godz. 16.30-17.00,
Plac Po Farze

Hollòènek Hungarica >>>
godz. 17.00-17.30,
Plac Po Farze

Transkapela >>>
godz. 19.30-21.00,
Plac Po Farze

R.U.T.A. z projektem "R.U.T.A. na Uschod" >>>
godz. 21.00-22.30,
Plac Po Farze

Potańcówka Jarmarkowa – oberki, mazurki, podróżniaki…
>>>
Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej, Kapela Niwińskich, Kapela Wojciechowska
godz. 22.00-01.00,
Yurta Nomadów Kultury na Błoniach pod Zamkiem


 


 

12 SIERPNIA - PIĄTEK   ----   13 SIEPNIA - SOBOTA