Nawigacja

14 SIERPNIA 2010 - SOBOTAwersja do druku

STARE MIASTO

10.00-18.00
Stragany kupieckie i pokazy rzemiosł
Artyści uliczni i kuglarze
Występy kapel ludowych
Warsztaty rękodzielnicze

od godz. 11.00 do 18.00, co godzinę
ZWIEDZANIE LUBLINA
Miejsce zbiórki: Rynek Starego Miasta – punkt informacyjny
Pięciu lubelskich przewodników bezpłatnie oprowadzi Państwa po Starym Mieście i Jarmarku Jagiellońskim.

11.00-18.00
Samograjka - ludowe gry i zabawy dla dzieci z muzyką i tańcem na żywo

19.00
ZWIEDZANIE LUBLINA – Noc Świątyń
- rozpoczęcie na placu archikatedralnym
Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Turystyki Kulturowej "Zachód - Wschód"


DZIEDZINIEC ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO
ul. Jezuicka 3


11.00-19.00
Kupcy i handel w dawnym Lublinie - wystawa >>> więcej

21.00
Spektakl Trzej muszkieterowie >>> więcej
reż. Arkadiusz Klucznik
Bezpłatne wejściówki do pobrania w punkcie informacyjnym na Rynku Starego Miasta od 12 sierpnia


SKWER PRZY UL. OLEJNEJ

10.00-19:00
Muzykanci - Wystawa fotografii Andrzeja Bieńkowskiego z lat 1980-2009 >>>więcej
(ściana kamienicy przy ul. Olejnej)

10.00-16.00
Letnia Szkoła Rzeźby Ludowej >>>więcej

16.00-18.00
Warsztaty tańca dawnego - taniec renesansowy
 
godz. 18.00-22.00
Scena in Crudo: Gody
>>> więcej
Koncert poświęcony tradycyjnej muzyce, pieśniom i obrzędom weselnym Europy Środkowej i Wschodniej

22.00-01.00
Potańcówka Jarmarkowa – oberki, mazurki, podróżniaki…


STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW LUDOWYCH
ul. Grodzka 14


11.00-19:00

Rzeźba ludowa - wystawa >>> więcej


ZIELONY OGRÓD GramOFFonu,
ul. Jezuicka 16


20.00-22.00
KIINO JARMARKOWE


PLAC PO FARZE

11.00-16.00
KONCERTY
Zespół Ludowy Pulkelis (Litwa), Kapela Krzysztofa Rokicińskiego (Polska), Kapela Wojciechowska (Polska), Silska Muzyka (Ukraina), Kapela Zabużaki (Polska), Teletuna (Portugalia), Westfalskie Koło Tańca Ludowego Muenster (Niemcy), Debreceni Nepi Együttes (Węgry), Kapela Dudziarska Manugi (Polska), Pernik (Bułgaria)

19.00-23.00
Koncerty:
- CzessBand (Polska)
>>> więcej
- Tiacziw Banda Kapela Maniowa (Zakarpacie - Ukraina) >>> więcej
- Trebunie – Tutki i Kinior Future Sound (Polska) >>> więcej

(w trakcie koncertów pokaz fire show grupy Sigillum Ignis)


BŁONIE ZAMKU LUBELSKIEGO

11.00-18.00
JARMARK DLA DZIECI >>> więcej


11.00-20.00

TURNIEJ RYCERSKI O LIŚĆ ZE SREBRNEGO DRZEWA W LUBLINIE
>>> więcej


11.00-12.00
- Przemarsz orszaku królewskiego z Placu Litewskiego na Błoniach
12.00-15.30 - Pas d’Armes Srebrnego Drzewa.
15.30-17.00 - Turniej łuczniczy
16.00-17.00 - Walki drużynowe „samoczwór” - Obrona mostu
18.00-18.45 - Inscenizacja bitwy i zdobywanie fortu
18.45-19.30 - Melee