Nawigacja

13 SIERPNIA 2010 - PIĄTEKwersja do druku

Stare Miasto


10.00-18.00

Stragany kupieckie i pokazy rzemiosł
Artyści uliczni i kuglarze
Występy kapel ludowych


od godz. 11.00 do 18.00, co godzinę

ZWIEDZANIE LUBLINA

Miejsce zbiórki: Rynek Starego Miasta – punkt informacyjny
Pięciu lubelskich przewodników bezpłatnie oprowadzi Państwa po Starym Mieście i Jarmarku Jagiellońskim.

 

godz. 15.00-16.00

FESTIWAL OPOWIADACZY SŁOWODAJĘ
>>> więcej

Opowieść o wilku z Gubio i inne kwiatki św. Franciszka z lubelskich wież spadające
- Brama Grodzka,
- wieża Bazyliki oo. Dominikanów,
- Trybunał Koronny,
- Brama Krakowska

opowiada  - Jarek Kaczmarek, Studnia O

 
godz. 19.00

ZWIEDZANIE LUBLINA - Legenda o kupcu gdańskim Henryku

- rozpoczęcie na placu archikatedralnym

Organizator: Lubelskie Stowarzyszenie Turystyki Kulturowej "Zachód - Wschód"
 



Dziedziniec Archiwum Państwowego,
ul. Jezuicka 3


godz. 11.00-19.00

Kupcy i handel w dawnym Lublinie - wystawa


godz. 17.00-18.00

Niepokoje Średniowiecza

Pokazy taneczno-teatralne w wykonaniu Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo”

 



Stowarzyszenie Twórców Ludowych,
ul. Grodzka 14


godz. 11.00-19:00

Rzeźba ludowa
- wystawa


godz. 16.00


Henryk Wieniawski a tradycje instrumentalne Lubelszczyzny - wykład dr Ewy Grochowskiej

 



Skwer przy ul. Olejnej


godz. 10.00-19:00

Muzykanci
- Wystawa fotografii Andrzeja Bieńkowskiego z lat 1980-2009 (ściana kamienicy przy ul. Olejnej)


godz. 10.00-16.00

Letnia Szkoła Rzeźby Ludowej

 
godz. 12.00-13.00

FESTIWAL OPOWIADACZY SŁOWODAJĘ >>> więcej

Opowieści garncarzy
- opowiada  - Jarek Kaczmarek, Studnia O


godz. 16.00-18.00

Warsztaty tańca ludowego z Bukówca Górnego


godz. 18.00-20.00

Warsztaty tradycyjnych tańców i zabaw z Lubelszczyzny i Mazowsza


godz. 22.00-01.00

Potańcówka Jarmarkowa – oberki, mazurki, podróżniaki…

 



Zielony Ogród GramOFFonu,
ul. Jezuicka 16


godz. 20.00-22.00

KINO JARMARKOWE

Andrzeja Bieńkowskiego filmy dokumentalne o ostatnich wiejskich muzykantach - spotkanie z autorem i koncert Zespołu śpiewaczego ze wsi Dziatłowicze (Białoruś)




Plac Po Farze


godz. 11.00-16.00

Koncerty kapel ludowych

Wsie Zwiozdy (Ukraina), Silska Muzyka (Ukraina), Chudynowychi (Ukraina), Teletuna (Portugalia), Zespół Ludowy Pulkelis (Litwa), Debreceni Nepi Együttes (Węgry), Kapela Krzysztofa Rokicińskiego (Polska), Kapela Zabużaki (Polska), Kapela Grodziszczoki (Polska)

godz. 16.00-17.00

Spektakl obrzędowy U Garncarza Jadamka
>>> więcej
Zespół Obrzędowy „Janowiacy”

KONCERTY

godz. 20.00-23.00

Hawok (Polska)
>>> więcej

Fanfary z Transylwanii (Rumunia)
>>> więcej

/// w trakcie koncertów pokaz fire show grupy Sigillum Ignis ///




Błonia Pod Zamkiem


godz. 12.00-18.00

JARMARK DLA DZIECI
>>> więcej

- Magiczny Port Teatru Wagabunda
- Park Gier i Zabaw Tradycyjnych
- Muzyczny plac zabaw

 

godz. 22.00-23.30

Spektakl Drzewo
>>> więcej

według Wiesława Myśliwskiego, reż. Stefan Szmidt

WRÓC DO PROGRAMU >>>